Міжвідомчий Науково-методичний збірник
"Криміналістика і судова експертиза"
ISSN: 2786-7072 (Online); ISSN: 2786-7080 (Print)

Одна з сучасних та найбільш популярних наукометричних баз даних є сервіс Google Scholar. Національна бібліотека України ім. академіка Вернадського надає до цієї наукометричної бази дані та використовує її для створення власної бази даних. Таким чином, при наявності профілю в Google Scholar, входження до іншої бази даних НБУВ відбувається для автора публікацій автоматично.

Google Scholar не лише тримає в собі дані щодо публікацій автора, але також здійснює з ними різні процеси. Наприклад, здійснюється вирахування індексу цитування автора, що є надзвичайно важливим для інтеграції наукового доробку автора до Європростору та світового інформаційного простору загалом. Крім того, Google Scholar є безкоштовною і максимально спрощеною для автора публікацій системою.

Редколегія науково-методичного збірника «Криміналістика і судова експертиза» переконливо просить авторів публікацій зберігати баланс між своїми науковими інтересами та інтересами інших авторів публікацій, для чого пройти процедуру реєстрації в системі Google Scholar (https://scholar.google.com.ua/).

Система базується на акаунті Google. Таким чином, якщо автор публікації має електронну пошту name@gmail.com, він вже має акаунт Google. Якщо автор публікації не має такої електронної поштової скриньки, її реєстрація є безкоштовною (https://myaccount.google.com/) і доволі швидкою.

Після реєстрації акаунта Google (або авторам, які вже мають такий акаунт) слід перейти до форми реєстрації Google Scholar (https://scholar.google.com.ua/) і виконувати дії, запропоновані системою. Система пропонує ввести Ім’я та Прізвище автора, робочу електронну поштову скриньку, відмінну від акаунта Google (в іншій доменній зоні, тобто з доменом після знаку @, відмінним від «gmail.com», яку надали автору, наприклад, за основним місцем роботи), ключові слова з області інтересів автора (наприклад, «криміналістика», «судова експертиза» тощо), фотографію автора (за бажанням) та сайт автора (за наявності).

Система перевіряє надану робочу електронну поштову скриньку (спрямовує туди електронний лист, який потрібно відкрити). Якщо електронний лист відкрили, поштова скринька вважається підтвердженою, про що система повідомляє автора (наприклад, «Подтвержден адрес электронной почты в домене kndise.gov.ua»).

Після реєстрації система пропонує автору пошук своїх статей, який нагадує простий Google-пошук.

Серед запропонованих системою статей пропонується виділити маркерами свої та автоматично інтегрувати їх до власного профілю. Варто зазначити, що система автоматично шукає статті за прізвищем і ім’ям автора, за якими він реєструвався. Наприклад, «Ганна Іванова». Щоб знайти статті цього ж автора, де він позначений як «Іванова Г.» слід повторити пошук з таким пошуковим запитом. Система шукає англійські й інші іншомовні транскрипції ім’я та прізвища, пошук також можна здійснювати за початком назви публікації, за ключовими словами тощо. Максимально система надає до 1000 посилань включно, серед яких можна відмітити свої публікації.

Якщо система не містить публікацій автора, або їх пошук ускладнений, дані публікацій можна ввести вручну (кнопка «+» «Додати статті вручну»).

В правій частині сторінки система автоматично виводить індекси цитування автора.

Також передбачена можливість пошуку й інтеграції у свій профіль даних співавторів, які вже зареєстровані в системі. Їх перелік з фотографіями (за наявності) висвічується нижче під формою індексу цитування.

Оскільки індекс цитування автора та наявність його профілю в наукометричних базах стає дедалі актуальнішим в умовах інтеграції України у світовий науковий простір, редколегія сподівається, що автори проявлять свідомість і терпіння та здійснять реєстрацію в Google Scholar, а також за можливості віднайдуть якомога більше своїх публікацій.